info-havirov.cz

 • Bezpečnostní agentura zajistí ostrahu areálu i monitoring RD

  Přečtěte si 7 důvodů proč zvolit bezpečnostní agenturu D.I.SEVEN.

 • Profesionální bezpečnostní služby v rámci náhradního plnění

  D.I.SEVEN FACILITY Vám zajistí bezpečnostní služby na míru. Přidejte se k spokojeným klientům.

 • Vltavan – Moderní Fitness & Wellness komplex v Sedlčanech

  V našich oddělených fitness sekcích budete mít k dispozici nové posilovací stroje pro trénink každé partie těla. Můžete si tak uzpůsobit svůj trénink podle svých potřeb a představ.

 • Žiju s handicapem – lepší práce pro OZP

  I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí. Pomůžeme Vám najít lepší zaměstnání blízko Vás.

 • D.I.SEVEN – Moderní systém Elektronické vrátnice

  Unikátní informační systém, digitalizující papírovou podobu důležitých dokumentů a zpřehledňuje pracovní procesy na vrátnicích a recepcích.

 • Specialista na zateplení fasád rodinných domů Profibau CZ

  Provádíme zateplování fasád rodinných domů po celé České republice. U nás najdete nejen osobní přístup, ale také orientaci na kvalitu a detail.

 • Gefira – Jsme precizní a spolehlivá stavební firma

  Nabízíme široké množství služeb od novostaveb, přes rekonstrukce, statické opravy a sanace až po nákup bytů v námi vystavovaných bytových domech.

 • Reznictvirabbit.cz – Jedinečné produkty s českým původem

  Tu nejvyšší kvalitu zaručujeme prostřednictvím vlastních prodejen RABBIT. Rychlý a přímý převoz z výrobny hned do pultu zaručuje výjimečnou čerstvost.

 • I v roce 2023 splňte povinný podíl za pomoci náhradního plnění

  Vyřešte problematiku povinného podílu OZP zaměstannců jednoduše za pomoci náhradního plnění.

Havířov Statutární město Havířov leží v Těšínském Slezsku, v okrese Karviná v Moravskoslezském kraji, 11 km jihovýchodně od Ostravy, na řece Lučině. Žije zde 69 000 obyvatel. Nejmladší město v Česku vzniklo v roce 1955. Ve městě je hlavně strojní, energetický, potravinářský a gumárenský průmysl.

Od 8. století obývali území Těšínska Slované závislí na Velkomoravské říši a pak Přemyslovci. Od 10. století bylo po vpádu knížete Boleslava Chrabrého součástí polského státu. Ze součásti Opolského knížectví se po roce 1281 osamostatnilo Těšínské knížectví knížete Měška.

První historické zmínky hovoří v roce 1305 o Šenovu a Horní a Dolní Suché. V roce 1335 jsou uváděny již Dolní a Horní Bludovice, v roce 1438 Šumbark, v roce 1533 Životice a v roce 1577 Dolní Datyně. V roce 1725 vznikla Prostřední Suchá a v roce 1788 osada Kašpárkovice, dnes zaniklá následkem těžby černého uhlí.

Zobrazit více